Jurismi
Palīdzēt noziedzniekam līdz nozieguma izdarīšanas brīdim nozīmē būt par tā līdzdalībnieku. Palīdzēt noziedzniekam pēc nozieguma izdarīšanas nozīmē būt par tā advokātu.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Parāda piedziņa no pabalstiem
Dainis Zlaugotnis, 07.10.2014. 19:22
Labdien!

Man saistībā ar pabalstiem ir jautājums: "Kurš pabalsts skaitās tieši kā valsts sociālās apdrošināšanas pabalsts, bet kurš kā sociālās palīdzības pabalsts?"

Situācijas izklāsts: Man ir piešķirta 2. grupas invaliditāte saistībā ar kustību traucējumiem un ar VDEĀK lēmumu piešķirta arī transporta kompensācija (pabalsts transportam no RD sociālā dienesta), kuru, man šķiet, maksā 4x gadā un vēl ir, pēc mana lūguma/iesnieguma, no VSAA valsts maksā pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai 2x gadā.

Man ZTI (zvērināts tiesu izpildītājs) sacīja, ka pabalsti attiecas uz kopējiem ienākumiem, uz kuriem vēršama piedziņa, izņemot īpašus gadījumus. Vai patiešām tā ir, ka no līdzekļiem, kuri paredzēti, lai varētu pārvietoties tiek veikti atvilkumi? Ja mans invaliditātes pabalsts ir ~115,-eur un latiņa līdz atvilkumiem ir 160,-eur mēnesī, tad mēnešos, kad ienāk kontā jebkurš pabalsts, man tas pienākas tikai daļēji (līdz 160,-eur kopā ar pensiju), pārējo banka pārskaita ZTI. Vai tiešām uz jebkuru pabalstu attiecas piedziņa?

Bet atskaita arī tajos mēnešos, kad tiek iemaksāts sociālais pabalsts no pašvaldības, šis pabalsts tiek pieskaitīts pie maniem "darba algai pielīdzinātajiem" ienākumiem :(!!

Pašvaldības institūcija, kura man pārskaita (pēc VDEĀK lēmuma) sociālo pabalstu transporta izdevumu kompensācijai 4x gadā pati neatvelk neko, bet ieskaita bankā, kur atkal tiek izpildīti ZTI norādījumi par kopējo pieejamo summu mēnesī.
Man ir jautājums, vai arī sociālo pabalstu ZTI drīkst likt kopējo mēneša ienākumu grozā un visu, kas virs tā,- atskaitīt sev!?

Likums nosaka:

Civilprocesa likums
595.pants. Piedziņas vēršana uz citiem parādnieka ienākumiem ārpus darba samaksas
(1) Šajā nodaļā noteiktos nosacījumus un kārtību, kas jāievēro, vēršot piedziņu uz darba samaksu, piemēro arī gadījumos, kad parādnieks saņem:
(2) Vēršot piedziņu uz valsts pensijām, valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un atlīdzībām, piemērojami noteikumi par piedziņas vēršanu uz darba samaksu, ja citos likumos nav noteikti citi ieturējumu ierobežojumi.

Bet citā daļā:
596.pants. Summas, uz kurām nevar vērst piedziņu
4) sociālās palīdzības pabalstiem;

Kā patiesībā ir,- kad darbojas 596. panta 4. punkts un kad 595. panta 2. daļa?

Dainis
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.