Jurismi
Demokrātija - tas ir tad, kad var runāt ko grib, un dara, ko liek.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Parāds nodots tiesā
Kristīne Legzdiņa, 11.10.2014. 22:20
Lateko līzings manu parādu nodeva tiesā. Diez vai jāskaidro, kāpēc. Biju gudra un paklausīju citus, ka 84 Euro dēļ ar mani neviens neķēpāsies. Un, kā vēl ķēpājās.
Bet, nav runa par to. Saņēmu brīdinājuma vēstuli no tiesas. Protams, uzreiz zvanīju kreditoram un sarunāju normālu grafiku uz 3 mēnešiem.
BET..... es tiesai aizsūtīju, ka parādu atzīstu tikai daļēji. Ar Lateko ir sarunāts grafiks, bet tiesai neesmu pilnībā atzinusi savu parādu. To izdarīju dēļ tā, ka grafiks tika sarunāts. Taču tagad domāju, ka nevajadzēja atzīt tikai daļēji. Bet, kas izdarīts, tas izdarīts.
Gribēju zināt , kas mani tagad sagaida???? Varbūt viss ir ok, nav par ko satraukties?
Juris , 11.10.2014. 22:58
Viss ir ok. Galvenais, ka ar kreditoru ir sarunāts par grafiku, tātad arī tiesai tu neko neesi melojusi (daļēji atzīsti tādā veidā, ka esi ar mieru maksāt saskaņā ar grafiku nevis visu summu uzreiz). Pēc lietas numura, kas bija norādīts no tiesas atsūtītajā vēstulē, portālā www.tiesas.lv var sekot līdzi tiesvedības gaitai.
Kristīne Legzdiņa, 12.10.2014. 21:20
Paldies.
Bet, acīmredzot man arī būs tiesas izdevumi. Vai tie būs obligāti jānosedz dažu dienu laikā, vai ar tiesu var vienoties maksājumu sadalīt vismaz uz 2 mēnešiem?
Juris , 13.10.2014. 16:33
Ja tiesā ir ierosināta lieta, tad ar kreditoru jāvienojas par izlīguma apstiprināšanu tiesā. Izlīgumā tiks norādīts tas pats jūsu parāda samaksas grafiks. Izlīgumā tiek atrunāta arī tiesas izdevumu samaksas kārtība. Pēc izlīguma apstiprināšanas lieta tiesā tiek izbeigta.
dipl.iur. Ingus Mats, 27.11.2014. 19:02
Vispirms ir jāprecizē, vai tā ir saistību izpilde brīdinājuma kārtībā vai maz apmēra prasība!? Pirmajā gadījumā izlīgums kā tāds netiek vispār skatīts. Bet otrajā gadījumā jā ...ir tāds variants.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.