Jurismi
Tiesa. Tiek izskatīta narkotiku lieta. Liecinieks - kaimiņš. Advokāts: "Vai apsūdzētais jums deva narkotikas?" Kaimiņš: "Nē." Advokāts: "Bet viņa sieva deva?" Kaimiņš: "Atvainojiet, vai runa vēl joprojām iet par narkotikām?"
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
maksātnespēja
Marika Groskaufmane, 14.07.2015. 15:21
Nav iespējas piedzīt parādu no IK, lai arī ir iegūts izpildu raksts. Ir 2 parādi, no kuriem vienam ir jau izpildu raksts. IK nav ienākumu, nav mantas. Lasīju, ka arī bijušais darbinieks var iesniegt IK maksātnespēju. Saprotu, ka tādā veidā varbūt varētu atgūt vismaz daļu no sava parāda. Fiziskās personas maksātnespējas gadījumā jāmaksā 1/3 no vismaz minimālās algas.Bet kā IK gadījumā. Kā pret fizisku personu nevaru prasību sniegt vai maksātnespēju. Ienākumi, visticamāk, šobrīd ir bez līgumiem, jo TI atbild, ka nav iespējama parāda piedziņa.
Juris , 14.07.2015. 23:15
Darbinieks var iesniegt IK maksātnespējas pieteikumu, ja alga nav izmaksāta vismaz par 2 mēnešiem. Otrs variants sniegt maksātnespēju, jo nav iespējama parāda piedziņa, bet tas būtu finansiāli neizdevīgāk, jo jāsamaksā valsts nodeva (355,72 EUR) un depozīts (720 EUR). Darbinieks no šiem maksājumiem ir atbrīvots. Ja arī pašam IK nebūs mantas, tomēr maksātnespējas procesā nesaņemto darba algu būs iespēja saņemt no garantiju fonda līdzekļiem. Pret fizisku personu maksātnespēju trešā persona nevar iesniegt, pieteikumu var iesniegt tikai pati fiziskā persona.
Marika Groskaufmane, 19.07.2015. 10:48
Paldies par atbildi.

Tātad sanāk, ka varu iesniegt pieteikumu IK maksātnespējas pasludināšanai, jo algu neesmu saņēmusi vairāk kā 2 mēnešus. Bet vai tiesas spriedums ar izpildu rakstu par šo faktu nav šķērslis viņa maksātnespējas pieteikšanai? Saprotu, ka man kā darbiniekam (bijušajam) ir iespēja to pieteikumu iesniegt bez jebkādu nodevu un depozītu maksāšanas.
Juris , 19.07.2015. 21:47
Nē, nekādā ziņā tiesas spriedums nav šķērslis. Tas pat ir nepieciešams, lai būtu iespēja nemaksāt depozītu, jo saskaņā ar likumu tiesa atbrīvo no depozīta iemaksas tikai tad, ja piemērojot piespiedu izpildes līdzekļus, nav bijis iespējams izpildīt tiesas nolēmumu par parāda piedziņu. Respektīvi, no tiesu izpildītāja jāsaņem atpakaļ izpildraksts ar atzīmi par piedziņas neiespējamību.
Marika Groskaufmane, 20.07.2015. 13:35
Paldies. Vismaz parādījās kāda reāla iespēja atgūt kaut daļu no nopelnītā.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.