Jurismi
- Kam ir vissiltākās rokas? - Advokātiem. Viņi nekad neizvelk tās no svešām kabatām.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Fiziskas personas maksātnespēja
Marika Groskaufmane, 19.07.2015. 09:13
Sveiki! Es sašutusi un apjukusi no informācijas nepilnībām. Kur vien lasu, ir informācija, ka bankrota procedūra parasti ilgst pus gadu. Bet man šī procedūra vēl nav beigusies, lai arī sākusies jau 15. oktobrī. Tikai jūnija vidū tika organizēta nekustamā īpašuma izsole. Tiesas sēde par izsoles akta apstiprināšanu tikai 18. augustā. Tātad, kamēr vēl pēc tam dokumentus noformēs būs jau septembris klāt. Bet es rēķinājos, ka man viss process beigsies nākošā gada aprīlī. Izrādās, ka vēl pus gadu ilgāk. Un tas arī tikai tad, ja to izsoles aktu tiesa apstiprinās!
Saprotu, ka likumā nav noteikts, cik ilgi drīkst vilkties bankrota procedūra. Tātad - manā gadījumā - novilcina cik vien iespējams. Kāda gan var būt tiesiskā paļāvība, ja nav līdz galam noteikti termiņi, kuros jāiekļaujas bankrota procedūrai.
Iespējams, ka arī vēl citiem šādi tiek ļaunprātīgi novilcināts bankrota procedūras laiks.
Cik maksimāli ilgi bankrota procedūra var būt?
Juris , 19.07.2015. 21:49
Likums nenosaka maksimālo bankrota procedūras termiņu. Bankrota procedūra tiek pabeigta, kad ir pārdota visa parādnieka manta.
Marika Groskaufmane, 20.07.2015. 13:31
Jauki! Visur publikācijās, intervijās, tiek skaidrots, ka bankrota procedūra ilgst aptuveni 6 mēnešus. Aptuveni, jo parādniekam var nebūt manta un tad ir tikai pāris mēneši bankrota procedūrai. Bet realitātē administrators un nodrošinātais kreditors var novilcināt mantas pārdošanu dažādu iemeslu pēc pat līdz gadam. Manā gadījumā - kreditors gribēja bez izsoles pārdot, tad nepiekrita pārdošanas līgumam, tad vēl kas, kamēr sarīkoja izsoli un pēc izsoles pasludināšanas līdz izsoles akta apstiprināšanai - 5 mēneši. Un tas vēl nav viss. Tātad neierobežoti var mākslīgi paildzināt bankrota procedūru. Saprastu to visu, ja pati savu parādu dēļ to ciestu, bet šoreiz - galvojuma dēļ. :( Nedrīkst galvot nevienam. Un pat bankrotēt nav ieteicams - labāk mukt prom no LV. Uz to piespiež vēl arvien nesakārtotā likumdošana. Lai bankrotē parādnieks!
Deniss Račiks, 22.07.2015. 15:17
Nezinu kur Jūs lasījāt kā process ilgst 6.menešus
1) MNL 5.pants (2)
Fiziskās personas maksātnespējas process tiek uzsākts ar dienu, kad tiesa ar nolēmumu pasludinājusi maksātnespējas procesu, un noris līdz dienai, kad tiesa pieņem lēmumu par maksātnespējas procesa izbeigšanu.
2) MNL 128.pants (3)
Fiziskās personas maksātnespējas process sastāv secīgi no bankrota procedūras un saistību dzēšanas procedūras.
Arī ja Jums nav mantu ko pārdot - termiņš ir:
3) MNL 155.pants
*te ir norādīti 6 mēneši - bet tas nav VISA procesa ilgums
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.