Jurismi
- Kāda ir jaukto emociju definīcija? - Skatīties savu advokātu braucam pāri klints malai ar tavu jauno Ferrari.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Zemes piespiedu noma
Sandris Aleksejevs, 17.08.2015. 12:00
Mans jautājums: Kāda ir tiesu prakse zemes piespiedu nomas apmēra noteikšanā, ja strīds ir par atsevišķi stāvošu nedzīvojamo telpu un zemes īpašnieku? % no kadastrālās vērtības... Vai piemēro 6% tāpat kā dzīvokļu īpašumiem? Paldies
dipl.iur. Iveta Nestere, 09.09.2015. 12:01
Likums Par zemes reformu nosaka 6% apmēru, ja nonākts līdz tiesai, tad tiesa arī piepriedīs 6%, ir arī Augstākās tiesas spriedumi, kur tiesa ir noradījusi, ka nomnieks pierādot, to ka zemes reālā vērtība, ko veido arī apkart esoša infrastruktūra, pamesta novartā, nav kopta, tad tiesa piemēroja 2% apmēru no kadastralās vertības, bet tas tiešām ir gadījumos, kad apkārt ir maigi sakot antisanitari apstakļi, stabilais vairākums spriedumu tomēr ir par labu zemes īpašniekam un ar 6%, ja protams tiesvedības gaitā izmantojot tiesas doto laiku izlīgumam netiek panakta cita nomas maksas summa procentos. Procentu apmērs ir runājams pirms tiesvedības uzsākšanas, jo likums paredz iespēju pusēm vienoties par procentu apmēru līdz tiem 6. Ieteiktu uzaicināt zemes īpašnieku uz sarunu un mēģināt novienoties par zemāku procentu apmēru, jo jebkurā gadījumā būs tas līgums jāslēdz un zemes īpašniekam ir tiesības piedzīt nomas maksu arī par iepriekšējiem periodiem, vienīgais ko var risināt ir procentu apmērs par kadu līgums tiks parakstīts, nenovediet visu līdz tiesai, jo tur iespējas panakt sev izdevīgako līgumu būs diezgan ierobežotas.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.