Jurismi
- Vai esat nodzīvojis šajā pilsētā visu savu dzīvi? - Vēl ne.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
CSDD TA laikā tika sabojāts transporta līdzeklis
Mārtiņš Vārpa, 12.10.2016. 10:20
Labdien.
2016. gada oktobrī, man piederošajam Mercedes Benz S-klasei, veicot ikgadējo CSDD, TA apskati, pārbaudot dīzeļa motora atgāzes līmeni, pārbaudes laikā, veicot maksimālos motora apgriezienus, motoram pie maksimālajiem apgriezieniem parādījās metāliska skaņa motorā un pēc tā motors noslāpa un iedarbināt vairāk neizdevās.
Lūdzu precizējiet, vai šajos gadījumos transporta līdzekļa remonta izdevumi ir jāsedz CSDD, jo runājot ar maiņas vecāko, sapratu, ka visas darbības kas notiekas ar īpašnieka mašīnu, TA apskates teritorijā ir apdrošinātas un ja rodas kādi starpgadījumu, apdrošināšanai pienākums tos segt, šajā gadījumā, servisa remonta izdevumus.
Paldies gaidu Jūsu viedokli, šajā jautājumā..
Vilmārs Endzelis, 13.10.2016. 14:12
viņiem apdrošināta ir civiltiesiskā atbildība. Bet tas neattiecas uz Jūsu auto. To segs viņiem apdrošinātājs, ja izrādīsies, ka viņu vainas dēļ ir bijusi kaut kāda skāde. Kas attiecas uz Jums, tad Jums pašam jāpierāda, ka tā bija CSDD darbinieku vaina. Prasat viņiem atlīdzināt, ja viņi atsakās - prasības kārtībā caur tiesu. Bet kas attiecas par skādi pēc būtības, sākotnēji šķiet, ka motors nobeidzās savas paša vainas dēļ, jo neizturēja kaut kādu slodzi, kura tam būtu jāiztur. Nav vairs nozīmes, kur tas notika, un kurš uzspieda uz pedāli.
Deniss Račiks, 14.10.2016. 21:27
Vimārs: Vai servisa darbinieks ir atbildīgs par remontējamo auto? Vai viņam nav jāatgriež mašīnu darba kartībā? Ja servisa darbiniekam dzenot auto remontam boksā noslāpst motors un to vairs iedarbināt nesanāks kurš atbildes? Tad kāda starpība starp tehnisko apskati un autoservisu. 2000-sākuma bija situācija ar CSDD, arī iedodot maksimālus apgriezienus sabojāja auto - CSDD, atlīdzināja zaudējumus...
(caur tiesu)
Vilmārs Endzelis, 15.10.2016. 21:51
Lieliski, ja ir tāda prakse. Padalies ar info par spriedumu. Gribētu redzēt, kā ir sasaistīta csdd vaina ar zaudējumiem un cēloņsakarība. Tad lūk arī Mārtiņ, ceļš. Cel prasību.
dipl.iur. Iveta Nestere, 13.12.2016. 12:34
Tikai šādās prasībās būs nopietni jāpierāda auto tehniskais stāvoklis pirms notikuma. Vai to būs iespējams izdarīt? Ņemot vērā, ka tā ir tehnika, kura nolietojas un motors ir visai komlicēta tehniskā vienība, kur būtu jāpierāda visu iekļauto daļu nolietojuma pakāpe, ko izdarīt jau pēc bojājumiem ir praktiski neiespējami. Spriežu no CSDD puses, kā viņi varētu atbildēt uz šo prasības pieteikumu. Bet, jebkurā gadījumā, lai veicas.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.