Jurismi
Bieži dzirdēts apgalvojums, ka mīlestība ir slimība, jo tai vajadzīgs gultas režīms. Taču ārsti apgalvo, ka tā nav nekāda slimība. Tā kā tās laikā tiek patērēta enerģija, mīlestība ir darbs. Bet kas gan tas par darbu, ka galvenais agregāts stāv dīkā – prāto enerģētiķi. Tātad, mīlestība ir process. Juristi jautā, kā gan mīlestība var būt process, ja abas puses ir apmierinātas? Tā ir māksla. Mākslas kritiķi iebilst, sakot, ka tā nevar būt māksla, jo nav skatītāju. Tā ir zinātne. Taču te iebilst profesors, - kāda gan tā var būt zinātne, ja to var pirmā kursa students, bet nevar profesors?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
1/2 domājamās daļas pirkšana
SIA ARBEIKA, 01.02.2018. 09:31
Labdien, es kā SIA velos nopirkt īpašumu (māja...grauzsts,zeme) 1/2 domājamās daļas, vai man jamaksā nodeva par pilno kadastra vērtību, vai 1/2? Paldies iepriekš par sniegtajām atbildēm!
mag.iur. Vilmārs Endzelis, 01.02.2018. 12:25
valsts nodeva ir jāmaksā (atsavinājuma (pirkuma, maiņas) līgumos) – 2% no nekustamā īpašuma vērtības. SIA būs 1/2 daļas, nevis visa īpasuma īpašnieks. Tātad nodeva būtu jāmaksā par 1/2 daļu.
SIA ARBEIKA, 01.02.2018. 13:10
Kā juridiskai personai būs 6% ja nemaldos....paldies par atbildi
dipl.iur. Iveta Nestere, 01.02.2018. 17:50
Nē 2%, ka jau Vilmārs teica. 2% no 1/2 būs nodeva, pluss kancelejas nodeva par dokumentu apstrādi Zemesgrāmatā.
6% ir par zemes piespiedu nomu, bet tas uz Jums neattiecas.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
»» Ieteikumi »» Biežāk uzdotie jautājumi »»
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.
Top.LV
Latvijas Reitingi