Jurismi
- Un kas notika pēc tam? - Viņš man teica: "Man tevi jānogalina, jo tu mani atpazīsi." - Vai viņš Jūs nogalināja??
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Vai ir nozieguma sastāvs?
Rihards Borovkovs, 25.04.2018. 17:57
Sveicināti! Ir sekojoša situācija. Pagājušā gada otrajā pusē. Man tika veikts pasūtījums uz datora salikšanu, bet ne parasta, bet gan kriptovalūtas ražošanai. Ar cilvēku vienojāmies, ka es viņam salikšu vienu datoru. Bet maksās viņš man procentu no saražotā. Es veicu aprēķinus uz tekošo dienu, kas bija tajā dienā. Kā arī minēju ka tie ir provokatoriskie aprēķini. Tad viņš izdomājis ka viņam vajag SIA zem šīs ražošanas, lai bez PVN iepirktu kompanentes. Tā kā viņš nevarēja reģistrēt SIA savā adresē, prasīja SIA reģistrāciju uz manu adresi piebilstot, ka nolīgs oficiāli strādāt un maksās algu, tas protams arī nenotika. Beigās prasīja atkal veikt aprēķinus, es veicu uz tekošo dienu, bet kā zināms kriptovalūtas bumā visi sāka mainot un tīkla smagums palielinājās un peļņa kritās. Es brīdināju par to esošo personu, kā arī to ka trīs mēnešu laikā esmu tērējis tikai savu naudu un laiku, bet tā arī neesmu iekārtots darbā un naudu neesmu saņēmis. Tad viņš izdomājis ka vēlās pārdod visas savas videokartes, par to cenu, kuru pirka neviens jau vairs pirkt negribēja. Un sāka visā apvainot mani, ka it kā mani aprēķini esot bijuši nepareizi. Un ka tagad videokartes neviens negrib pirkt par tādu cenu, kuru viņš tirgojot. Es atradu darbu, kur maksā. Negribējās pēc šādiem apvainojumiem pat ar šo cilvēku runāt. Tad šonedēļ viņš mani satika un lika parakstīt pavadzīmi par precēm, kur es it kā apņemos viņam apmaksāt vairāk nekā 20 000 EUR ar PVN, ja veikšu pārskaitījumu, bet ja skaidrajā, noņems to PVN, kā arī visām precēm esot pielicis klāt uzcenojumu vismaz 15% no iegādes cenas. Man viņa detaļas nav vajadzīgas, kā arī man nav šādas naudas. Pats pateica, lai naudu atrodu dažu dienu laikā, jo ja nē, tad zina kur es dzīvoju, ka pie manis atbrauks citi viņa cilvēki un runās ar mani jau savādāk, ļaujot saprast ka tie ir draudi manai un manu ģimenes locekļu veselībai. Kā rīkoties? Laist visu kā ir vai arī kaut kur griezties?
Pēc maniem uzskatiem vismaz kā es to redzu: Viņš draudēja gan man, gan maniem ģimenes locekļiem, nodarbināja mani bez līguma, mēģina izspiest no manis naudu, kā arī ja man būtu tāda nauda un es maksātu skaidrajā naudā viņš izvairītos no nodokļu nomaksas, par iegadātām precēm. Tās vienkārši norakstot.
mag.iur. Vilmārs Endzelis, 27.04.2018. 13:47
Par tām mutiskām vienošanām un nodarbināšanu - var aizmirst. Savukārt par draudēšanu, jāizvērtē pašam, cik tas bija reāli, cik nopietni un kāds viņš cilvēks. Ja ir pamats baidīties, ka draudus var realizēt, labāk tomēr uzrakstīt policijā iesniegumu, nav teikts, ka krim.lietu ierosinās, bet lai vismaz ir fiksēts, ka gadījums bija.
dipl.iur. Iveta Nestere, 27.04.2018. 16:48
Kriminālprocesu neierosinās, tur būs atteikums, bet kā jau kolēģis norādīja, būs vismaz fiksēts iesniegums par personas darbībām. Par to pirmo daļu, par 20 tūkstošiem, tur nav juridiska pamata, pirmsšķietami no šeit lasītā, lai būtu prasījuma tiesība pret Jums.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.