Jurismi
Jurists: - Nedomāju, ka par tādu mazu pārkāpumu jūs varētu ieslodzīt... Klients: - Un kā tu domā, no kurienes es zvanu?!?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Laulibu skirsana ja nav zinama vira atrasanas vieta
Juris Bārtulis, 28.05.2018. 18:27
Saskaņā ar Civilprocesa likuma 234.pantu prasību par laulības neesamību vai laulības šķiršanu var celt tiesā arī pēc prasītāja deklarētās dzīvesvietas, bet, ja tādas nav, — pēc prasītāja dzīvesvietas, ja
1) pie prasītāja ir nepilngadīgi bērni;
2)......................................
3) laulība šķirama ar personu, kas izcieš sodu brīvības atņemšanas vietā;
4) laulība šķirama ar personu, kurai nav deklarētās dzīvesvietas un kuras dzīvesvieta nav zināma vai kura dzīvo ārzemēs.
Ja nepilngadīgu bērnu nav, bet tas, vai atbildētājam ir deklarētā dzīvesvieta, nav zināms (jo to var pārbaudīt tikai Iedzīvotāju reģistrā), tāpat nav informācijas par viņa iespējamo dzīvošanu ārzemēs, atliek Civilprocesa likuma 27.panta otrajā daļā minētais - Prasība pret atbildētāju, kura dzīvesvieta nav zināma vai kuram nav pastāvīgas dzīvesvietas Latvijā, ceļama pēc viņa nekustamā īpašuma atrašanās vietas vai pēc viņa pēdējās zināmās dzīvesvietas.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.