Jurismi
- Kāda atšķirība starp labu advokātu un lielisku advokātu? - Labs advokāts pazīst likumu. Lielisks advokāts pazīst tiesnesi.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Europark
Guntis Vinteris, 15.03.2010. 16:20
Sveicināti.
Vai autostāvvietas (Europark)lietošanas noteikumus var uzskatīt par līgumu kurš tiek slēgts pusēm klāt neesot Civillikuma izpratnē?
-Ja jā, tad par to pārkāpšanu ir līgumsods vai soda nauda?
-Kā šis līgumsods vai soda nauda tiek noformēta?
Paldies.
Atvars Aniņš, 16.03.2010. 12:25
ligumsodu nevares piedzit jo puses par to atbilstosi cl izpratnei nebus vienojusies par konkretu ta apmeru.

un saubu gadijuma tulko par sliktu kreditoram kuram vajadzeja izteikties skaidrak :)

man bija lieta kur atcela ligumsodu jo tas bija paredzets bankas cenradi un neviens sledzot ligumus ar banku cenradi neparaksta.

lidz ar to liguma konkrets ligumsods nav paredzets :)
Svens Kristjansons, 05.07.2010. 04:10
Jā, bankas cenrādi neparaksta. Bet paraksta taču dokumentu, kur ir minēts, ka pārkāpumu gadījumā būs jāmaksā bankas noteiktā soda nauda (vai kaut kā līdzīgi noformulēts), vai tad ne?
Rolands Kikors, 29.06.2014. 15:16
Europark pats, pirmkārt, atzīst, ka veidojas līgumiskas attiecības.
Otrkārt, civillikuma izpratnē līgumsods ir jānosaka līdzējiem, taču tas netiek liegts, ja līgums par pakalpojuma saņemšanu un sniegšanu tiek noslēgts ar konkludentām darbībām, tad, kā gan savādāk var traktēt soda naudu 25EUR par līguma neizpildi.
Civillikuma normas par darījuma iztulkošanu viennozīmīgi būs jātulko par labu patērētājam, jo privāttiesiskās attiecības neparedz soda naudu, bet gan līgumsodu. Viedokļi???
Un pēdējais slēdziens - Šobrīd CL paredz 10% līgumsodu no pamatparāda. Pieņemot, ka persona neapmaksā 1h, līgumsods no 3EUR būs 30 centi.
Ir citi viedokļi???
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.