Jurismi
- Kas notiks, ja sakrustotu advokātu ar cūku? - Nekas. Ir zināmas lietas, kuras cūka vienkārši nedarīs.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Atpakaļ

Juristu dienas 2004 - Skats uz Latviju Eiropā
23.10.2004. plkst. 14:14 Daniēls Buks- Vaivads
Sagatavoja Elīna Eihmane

Par neatņemamu Latvijas rudens tradīciju jau kļuvušas ikgadējās Juristu dienas, ko arī šogad visā Latvijā rīko Latvijas Juristu Biedrības (LJB) Studentu sekcija un LU Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde, sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti , Elsa Latvia, Biznesa augstskolu Turība, Juridisko koledžu, Latvijas Policijas akadēmiju, Rēzeknes augstskolu, Rīgas Juridisko augstskolu, Sociālo tehnoloģiju augstskolu, Publisko tiesību institūtu, Latvijas Vēstnesi un Tiesu namu aģentūru.

Katrai profesijai ir jābūt saviem svētkiem. Vai nu tos svin individuāli vai kolektīvos nenoteiktos gadalaikos, fakts ir neapstrīdams. Nupat nesen vasarā bija tas gods būt zvejnieku svētkos. Tur nāca Neptūns (bet laikam gan pārģērbies cilvēks!), tika mesti zābaki, vilkti tīkli un airi, dziedātas jūras dziesmas un vēl daudz kas cits interesants. Tad nu lūk, pirms vairāk kā 10 gadiem profesijas pārstāvju kopābūšanas pozitīvos ieguvumus atklāja arī vairāki juristi, t.skaitā Gunārs Kusiņš, Kalvis Torgāns, Aivars Borovkovs u.c.

Patiesībā jau vairāk zināma lieta, ka svētki ir vienu dienu, lai atceramies kaut vai kādreiz populārās kāda noteikta amata svinamās dienas galda kalendārā! Bet vienā dienā tā īsti nevar ne izvērsties, ne īsti “iesilt”, kāds arī netiek ārā no mājas vai darba un tad viss prieks par svinamo vējā. Tieši tādēļ juristi izvēlējušies veselu nedēļu, jo, jāatceras, ka tiesību zinātnē ir virkne patstāvīgu nozaru – konstitucionālās, civilās, kriminālās, administratīvās tiesības un katrai no tām ir kas aktuāls “sakāms”, kur ar vienu un pat divām dienām nevar pietikt. Tāpat arī vienā dienā nav tik vienkārši izspēlēt zolīti, biljardu un boulingu, kur ņemt dalību aicināti visi juridiskās profesijas pārstāvji!

Šīgada programmā ir arī neapšaubāmi lielisks jauninājums – skolēnu un studentu “ēnas” svarīgiem juristiem, t.sk. Tieslietu ministrei, LR Ģenerālprokuroram, Uzņēmuma reģistra Galvenajam valsts notāram, tiesnešiem u.c. visā Latvijā.

No pirmdienas līdz trešdienai LU, Raiņa bulv.19 Tiesu namu aģentūra arīdzan piedāvās visdažādāko juridisko literatūru par sevišķām akcijas cenām!

Un, ņemiet vērā, ka klausītāji, kas būs apmeklējuši lielāko daļu lekciju un diskusiju, bez liekām ceremonijām saņems Tiesu namu aģentūras sponsorētās juridiskās mācību grāmatas!

Brīnišķīga iecere šogad ir arī par Juristu dienu Noslēguma balli, kura notiks BA Turība omulīgajās telpās ar dejām līdz rītam populāru pasākuma vadītāju un bezmaksas šampanieša glāzi.

Aicināts piedalīties ikviens interesents!

Atpakaļ

Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.