Jurismi
Tiesa. Tiesnesis saka: - Jūs tikko izlaida no ieslodzījuma, bet jau paspējāt kādu apzagt! - Ko lai dara? Tas jau mans vaļasprieks!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Jāņa Ozoliņa prasībā pret valsti spriedums būs decembrī(0)
Raksts lasīts 10315 reizes. Sadaļa Civilprocesuālās tiesības
Rīgas apgabaltiesa vakar, 25.novembrī, pēc būtības izskatīja amatpersonas pilnvaru pārsniegšanā apsūdzētā, bet pēc tam pilnībā attaisnotā Bauskas rajona policista Jāņa Ozoliņa prasību pret valsti Tieslietu ministrijas (TM) personā par 270 291 lata atlīdzības piedziņu. Apgabaltiesa noteica, ka spriedums Ozoliņa prasības lietā tiks pasludināts 9.decembrī plkst.9.50, aģentūru LETA informēja tiesas preses sekretāre Inese Auniņa.
Rīgas apgabaltiesā iesniegtajā prasībā Ozoliņš norāda, ka 2004.gadā pret viņu tikusi ierosināta krimināllieta par amatpersonai noteikto pilnvaru pārsniegšanu, jo viņš kopā ar kolēģi bijis norīkots novērot nelegālu alkohola tirdzniecības vietu, kurā iekļuvis bez saimnieka klātbūtnes, kā arī, nenoformējot procesuālos dokumentus, veicis nelegāli tirgotā alkohola, namā atrastās dīzeļdegvielas un liela daudzuma cigarešu izņemšanu.
Ā 
2004.gada oktobrī, novērojot nelegālā alkohola tirdzniecības vietu, Ozoliņš un viņa kolēģis pamanījuši, ka no mājas iznāk policijai pazīstamais nelegālā alkohola pircējs Artūrs, ko policisti aizturējuši. Kopā ar Artūru viņi devušies mājā, jo pastāvējušas aizdomas, ka pircējs, lai iegūtu nelegālo dziru, mājas saimniekus nogalinājis.
Ā 
Pēc iekļūšanas namā policisti konstatējuši, ka namā neviena nav, arī slepkavības pēdas nav konstatējamas, taču atrasts liels daudzums tirgošanai sagatavota nelegālā alkohola, cigarešu un dīzeļdegvielas. Par notikušo informēts policijas priekšnieks, kas norīkojis papildspēkus – vēl divus policistus. Tad arī veikta notikuma vietas apskate, pieaicināti liecinieki un veiktas citas darbības.
Ā 
Vēlāk konstatēts, ka pie iekļūšanas mājā un preču izņemšanas nav tikuši noformēti procesuālie dokumenti, kas to ļauj darīt, tāpēc pret Ozoliņu, viņa priekšnieku un abiem viņam palīgā norīkotajiem policistiem ierosināta krimināllieta. Tās laikā Ozoliņam 11 dienas bijis noteikts drošības līdzeklis – paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu, kā arī viņš atstādināts no amata pienākumiem.
Ā 
Krimināllietas izskatīšana ilgusi 26 mēnešus, un tā dēļ visas tiesu instances viņu un pārējos apsūdzētos attaisnojušas. Augstākās tiesas Senāts spriedumā, kas spēkā stājies 2007.gada janvārī, konstatējis, ka formāli policistu rīcībā ir krimināli sodāma nodarījuma pazīmes, bet tas darīts neatliekamības un līdz ar to attaisnojama profesionāla riska apstākļos, kas izslēdz kriminālatbildību.
Ā 
Ozoliņš prasībā Rīgas apgabaltiesai lūdzis piedzīt par katru no nepamatotās tiesvedības 26 mēnešiem 1000 latu, kā arī 100 latus par katru no 11 dienām, kad viņam bijis piemērots drošības līdzeklis. Tāpat lūgts piedzīt atlīdzību par kaitējumu, kas nodarīts publikāciju dēļ presē – 139 350 latus, lūgts piedzīt 5000 latu no valsts par to, ka laikrakstu interneta forumos notikušo apsprieduši daudzi desmiti lasītāju un šo repliku pamatā bijuši valsts ierēdņu kļūdaini vērtēti apstākļi krimināllietā.
Ā 
Tāpat Ozoliņš lūdzis piedzīt atlīdzību par to, ka saistībā ar atstādināšanu no pienākumiem un amatalgas ieturēšanu viņam 20 mēnešus nācies dzīvot bez siltā ūdens, kas, pēc viņa domām, nav dzīve cilvēka cienīgos apstākļos – 100 latus par katru mēnesi. Tāpat lūgts no valsts piedzīt 50 latus par katru no 407 dienām, kad viņš bija nelikumīgi atstādināts no darba, pavisam 20 350 latus, kā arī atlīdzību par advokāta pakalpojumiem, maksu par atjaunošanos studijās un atlīdzību vēl par vairākiem nodarījumiem.
Ā 
Viņš norādījis, ka valsts daļēji gan atlīdzinājusi nodarīto kaitējumu – viņš atjaunots amatā, viņam samaksāta ieturētā alga un nodokļi, saglabāts izdienas pensijas stāžs un daļēji segti izdevumi par advokāta atlīdzību kriminālprocesā.
Ā 
TM paskaidrojumos apgabaltiesai iepriekš bija norādījusi, ka gatava Ozoliņam maksāt ne vairāk par 2000 latu, tādējādi viņa prasību par morālo kaitējumu atzīstot daļēji. Daļā par 1122 latu materiālo zaudējumu atlīdzināšanu TM prasību neatzīst.
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.