Jurismi
Izsauc uz tiesu Gogu par izvarošanu. Tiesnesis: Pastāstiet tiesai, kā jūs izvarojāt cietušo. Goga: Paldies. Labi!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Bērna piedzimšana - tēva tiesības saņemt 10 dienu ilgu avaļinājumu(1)
Raksts lasīts 31686 reizes. Sadaļa Nodokļu tiesības
Nez kāpēc daudzi jaunie tēvi nepamana savas tiesības saņemt 10 dienu ilgu atvaļinājumu sakarā ar bērna piedzimšanu, pie tam apmaksātu no VSAA puses. Šajā rakstā plašāka informācija par to.

Tātad tiesības saņemt paternitātes pabalstu ir sociāli apdrošinātam bērna tēvam, kuram saskaņā ar Darba likuma 155.panta 1.daļu piešķirts 10 dienu ilgs atvaļinājums sakarā ar bērna piedzimšanu.

Pabalstu piešķir saskaņā ar likuma Par maternitātes un slimības apdrošināšanu 10.1., 10.2., 10.3.  pantu.

Būtiskākais ir tas, ka šo atvaļinājumu var pieprasīt tikai līdz bērna 2 mēnešu vecuma sasniegšanai, savukārt VSAA ar darbavietas iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu ir jāierodas gada laikā no bērna piedzimšanas brīža.

Kāds būs reālais pabalsta apmērs? Tas būs apmēram 1/2 no jūsu 6 mēnešu vidējās mēneša neto algas. Tā kā varbūt ir vērts izmantot to, kas jums pēc likuma pienākas?

Ar cieņu

Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.