Jurismi
Labs advokāts - slikts kaimiņš
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
par termina ”nekavējoties” interpretāciju administratīvajā aktā. (1)
Raksts lasīts 9482 reizes. Sadaļa Administratīvās tiesības
Labdien cienījamie kolēģi! Praksē radusies absurda situācija par termina ”nekavējoties” interpretāciju administratīvajā aktā.
Labdien cienījamie kolēģi! Praksē radusies absurda situācija par termina ”nekavējoties” interpretāciju administratīvajā aktā. Situācija ir šāda tika apstrīdēts personai nelabvēlīgs administratīvs akts (tika pārkāpts vienlīdzības princips). Augstākstāvoša institūcija izdeva lēmumu ar ko atzina, ka šis akts ir prettiesisks, pie kam atcēla iepriekš minēto administratīvo aktu un uzdeva nekavējoties pildīt konkrētas aktā paredzētas funkcijas. (Dotajā gadījuma kompensēt medikamentus.) Problēma ir tajā, ka tikpat kā mēnesis ir pagājis, kopš, lēmums tika pieņemts par personai pozitīvu iznākumu, bet publiskās varas nesējs „nekustas” ne no vietas, tad atrunājoties, ka tikko saņemti lietas materiāli ( kaut ar sekretāre norādīja citu datumu, kad vēstule reģistrēta). Uz šo brīdi ir pagājis gandrīz mēnesis (parastā kārtība ir 1 mēneša izskatīšanas termiņš saskaņā ar Administratīvā procesa likumu, bet uzskatu, ka ne šajā gadījuma), šodien sazinoties ar šo institūciju juriste atbildēja, ka terminam ”nekavējoties” nav sniegta interpretācija likumā un to var plaši tulkot. Tad kā to LŪDZU saprast??? Padalieties ar savu pieredzi un zināšanām, jo varbūt ir zināms kāds konkrēts precedents. Komentējiet, lūdzu, vai tiešām ir tiesības lēmumu pieņemt, tad kad ienāk prātā neskatoties uz to, ka aktā minēts ir nekavējoties???
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.